Tort pełen kwiatów

Torty towarzyszą najbardziej wyjątkowych okazjom. Podkreślają uroczystość i doniosłość wydarzenia, dlatego bardzo ważny jest ich wygląd, który będzie dopełnieniem wyjątkowej atmosfery.

Nic więc dziwnego, że twórcy tortów prześcigają się w pomysłach na najpiękniejsze projekty. Zazwyczaj najbardziej wyjątkowe torty nie mogą się obyć bez spektakularnych kwiatowych dekoracji. Warto więc wiedzieć, jakie kwiaty na tort używać i jak je stosować, by tworzyć wyjątkowe dzieła z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla zdrowia.

Jakie kwiaty wybrać do dekoracji tortu?

Podstawowym kryterium wyboru powinien być w tym przypadku wpływ kwiatów na zdrowie człowieka. Można wyróżnić trzy kategorie roślin dekoracyjnych: jadalne, niejadalne i trujące. Zdecydowanie nie wolno używać kwiatów trujących. Na szczęście wybór wśród kwiatów jadalnych jest ogromny, dlatego z łatwością można z ich pomocą stworzyć piękne dekoracje. Do najbardziej popularnych należą róże, bratki, fiołki, a także tak spektakularne rośliny, jak orchidee czy peonie. Cieszą się one ogromnym powodzeniem zwłaszcza w przypadku tortów weselnych, co do których klienci mają zwykle największe oczekiwania i pragną, by ich tort był wyjątkowy tak, jak wyjątkowy jest ten niezwykły dzień ślubu i przyjęcia weselnego.

Kwiaty z masy cukrowej dostępne tutaj.